STUDUJ POLYGRAFII

Prostor pro tvůj talent

Představ si život bez knih, knihoven a knihkupectví, svět bez novin a časopisů, bez trafik a příjemného listování. Představ si potraviny v bezejmenných obalech a stěny pokojíčků bez plakátů oblíbených hvězd. Tohle není svět, ve kterém chceme žít. Naštěstí nemusíme.

Uplatnění v polygrafii

Polygrafie v České republice baví a živí asi 12.000 lidí. Každý dělá něco jiného, každého je v tiskárně třeba. Co musí znát a umět tiskař, technolog nebo kalkulantka?

A mnoho dalších...

Kalkulantka

Obchodník

Předtisková příprava

Technolog

Operátor strojů

Seřizovač knihařských strojů

Mistrová výroby

Profese

Polygrafie je průmyslový obor, jehož výrobky jsou nositeli informací, zábavy a – v ideálním případě – i zvláštní řemeslné krásy. Každý den vzniká ohromné množství nových (a krásných) knih, časopisů, obalů nebo propagačních materiálů. Některé poslouží a skončí ve sběru, k jiným se budou lidé vracet i po desetiletích.

MODEL

Potřeba obalů stále roste

Každý rok se v Evropě spotřebuje miliony tun papírových obalů, které slouží k prodeji, ochraně a dopravě různých produktů. Díky schopnosti recyklace mají papírové obaly jasnou ekologickou budoucnost. Inovativní technologie a stroje umožňují neustále zdokonalovat a rozvíjet tyto obaly, aby lépe vyhovovaly potřebám trhu. Nicméně, klíčovým prvkem v tomto procesu jsou inteligentní, dobře vzdělaní a kreativní jednotlivci, kteří dokážou přinášet nové nápady a řešení. Pokud máte zájem stát se součástí této dynamické oblasti a přispět k udržitelnému rozvoji obalového průmyslu, zvažte možnost studia polygrafie společně s námi. Náš program vám poskytne znalosti a dovednosti potřebné k úspěšné kariéře v tomto oboru. Buďte součástí této vzrušující výzvy!

Zobrazit stránky společnosti

OPTYS

Bez tiskopisů to nešlo, nejde a nepůjde

Ani v éře internetu nelze přehlížet význam tiskopisů. I přes digitalizaci a elektronickou komunikaci zůstávají tiskopisy nezbytnou součástí našeho světa. Zákazníkům stále přicházejí reklamní materiály, které musí být personalizovány a přizpůsobeny každému jednotlivému adresátovi. Úřady spoléhají na formuláře a dotazníky pro efektivní zpracování dokumentace, a podniky stále vytvářejí tiskopisy pro smlouvy, vouchery a losy s bezpečnostními prvky. Moderní technologie neznamenají konec tiskopisů; naopak, transformují jejich výrobu do vzrušujícího dobrodružství. Díky inovativním postupům se tiskopisy stávají efektivnějšími, více ekologickými a více personalizovanými než kdy předtím. Jestliže máte zájem stát se součástí této dynamické oblasti, zkoumejte možnost studia v oboru tiskopisové technologie s námi, kde se naučíte využívat moderní technologie pro transformaci a zdokonalení tiskopisů pro budoucnost.

Zobrazit stránky společnosti

GRAFICO

Když polygrafie hraničí s uměním...

Tiskárna má schopnost vytvořit nejen jednoduché letáky, ale i ohromující publikace, které nejenom fascinují své čtenáře, ale často získávají prestižní ocenění. Kvalita tisku se neomezuje pouze na samotný akt tisku, ale zahrnuje i grafické zpracování, výběr vhodného papíru, precizní předtiskovou přípravu a dokonalé knihařské zpracování. Všechny tyto faktory mají zásadní vliv na úspěch dané publikace, a zároveň ovlivňují kultivaci vkusu a efektivitu mezilidské komunikace. Pokud máte zájem stát se součástí tohoto kreativního procesu a podílet se na vytváření vizuálně i obsahově poutavých publikací, zvažte možnost studia polygrafie. Tato oblast nabízí široké spektrum možností a je zároveň neustále inovativní, což z ní dělá fascinující kariérní cestu.

Zobrazit stránky společnosti

RETIS

Reklama a tisk jsou sourozenci.

I přes rozmach reklamy na internetu zůstává tisk na papír stále relevantní. Například obchodní řetězce stále potřebují velké množství různých propagačních materiálů, které zahrnují nabídkové noviny distribuované do schránek a končí plejádou kreativních a výrobně náročných komunikačních pomůcek pro obchody. Kvalitní tisk a tvoření těchto materiálů zůstávají klíčovými pro úspěšnou marketingovou komunikaci. Pokud máte zájem o kariéru v oblasti grafického designu, reklamy nebo polygrafie, studium polygrafie vám může poskytnout potřebné dovednosti a znalosti pro úspěšný a kreativní příspěvek k tomuto dynamickému odvětví.

Zobrazit stránky společnosti

OPATISK

Kdo to neposkládá, může to zabalit

Prosperita v oblasti polygrafie stále více závisí na schopnosti pružně reagovat na potřeby trhu. Každý den vzniká mnoho produktů, které vyžadují přiložený návod nebo příbalový leták. Samotné vytisknutí letáku může působit jako maličkost, ale skutečná výzva spočívá ve strojovém složení těchto letáků až na 266 políček tak, aby vešly do předepsané krabičky. Úspěch v polygrafii závisí na pečlivosti a pozornosti v každém detailu. Pokud vás tato oblast zaujala, studium polygrafie vám může otevřít dveře k vzrušující kariéře, kde se maličkosti a detaily stávají klíčovými faktory úspěchu. Buďte součástí dynamického světa polygrafie a přispějte k výrobě kvalitních a precizně zpracovaných tiskovin.

Zobrazit stránky společnosti

Co vše je produktem polygrafie?

......
..........
......

Udělej svět hezčí!

VÍCE INFORMACÍ
O OBORU